Latviski По-руссски

Turmalīna paklājiņš (instrukcija)

Turmalīna paklājiņš ir noteiktā veidā apstrādātu dažādu vulkānisko iežu, kas sajaukti savā starpā līdz viendabīgai struktūrai un ar augstu temperatūru palīdzību novesti līdz īpašam stāvoklim,  polihroms savienojums. Turmalīna daudzkrāsainība ir vairāku krāsu spēja apvienoties vienā kristālā, kas simbolizē harmoniju un mūsu visu spēju dzīvot harmoniskā labestīgā pasaulē, tajā pat laikā nezaudējot savu individualitāti. Pats par sevi tas ir unikāls ārstniecisks minerāls, kuram pie mīt spēja ārstēt artrītu, osteoporozi, paātrināt brūču sadzīšanu, normalizēt visus procesus cilvēka organismā. Tas tonizē imūno sistēmu, ļaujot organismam cīnīties pret infekcijām  un stresiem. Paklājiņam piemīt antitoksiska iedarbība, tas stimulē skābekļa maiņu mūsu organisma audos un šūnās. Sildošā paklāja iekšpusē atrodas folijas starplika, kas ļauj iedarboties uz heopatogēnām zonām, tai ir ērts izmērs 45 x 75 cm, tā ir elastīga, ļaujot izmantot šo izstrādājumu kā miega laikā, tā arī strādājot, sēžot uz krēsla.

KĀ LIETOT TURMALĪNA PAKLĀJIŅU?

Parasti turmalīna paklājiņu liek vēdera apvidū. Tas veicina tauku sadalīšanos vēdera daļā. Uzlabojas iekšējo orgānu funkcijas (pateicoties to nosedzošo tauku sadalīšanās procesam). Efektīvāk ir izmantot paklājiņu guļot uz tā ar vēderu uz leju, nevis apsegties ar to.

Kad mēs guļam uz pamatiekārtas (gultas), ir jūtama zarnu trakta darbības uzlabošanās. No organisma tiek izvadīti sadalīšanās produkti (gāzes). Paklājiņa lietošanas efekts ir vājāks, tomēr pietiekamo spēcīgs.

Sievietēm ieteicams likt paklājiņu vēdera lejasdaļā. Pēc dzemdībām tieši šajā daļā sāk uzkrāties tauki (vēdera lejasdaļa, to taustot, ir vēsa). Tas ir par iemeslu tam, ka aizsprostojas asinsvadi vēdera daļā. Tauki traucē asinsriti. Sildīšana ar turmalīna paklājiņu palīdz attīrīt asinsvadus.

Ir ļoti noderīgi sildīt vēdera lejasdaļu ar paklājiņa palīdzību pēc dzemdībām. Tas veicina kaitīgo vielu izvadīšanu.

Visu muguru, jostas daļu un plecus apņem muskuļi, kas krustojas. Infrasarkanie stari un negatīvie joni, iedarbojoties uz šīm muskuļu grupām, padara tās mīkstākas un noņem spriedzi. Paklājiņu var likt uz jostas vietu, pleciem un muguras apvidū. Guļot ar muguru uz paklājiņa, ļoti labi pāriet nogurums un uzlabojas asinsrite.

Ziemā daudzi slimo ar saaukstēšanās slimībām. Lai izveseļotos, ir jāveic sildīšana ar paklājiņa palīdzību 7.kakla skriemeļa apvidū. Jānogulstas uz paklājiņa tādā veidā, lai nesasiltu galvas pakauša daļa, bet tikai līdz 7.skriemelim. Citādi var izprovocēt arteriālā spiediena paaugstināšanos. 

Paklājiņa lietošana kāju apvidū. Var aptīt ar paklājiņu kājas – jo ilgāk, jo labāk. Uz kājām ir daudz muskuļu. Starp muskuļiem iet asinsvadi. Sildīšana ar turmalīna keramiku uzlabo asins cirkulāciju. Sievietēm pēc augstpapēžu apavu valkāšanas kāju ikri ir saspringti. Lai noņemtu spriedzi un nogurumu, aptiniet kājas ar paklājiņu. tāpat tiek noņemti  kāju krampji. Vēnu varikozā paplašinājuma gadījumā paklājiņa lietošana ir efektīva. Pēc seansa vēnas var pietūkt, jo asinis sāk celties no lejas uz augšu, bet vēnas vēl nav attīrījušās no uzkrātā holesterīna (vārtiņi, kas stumj asinis uz augšu, ir nosprostoti ar holesterīnu un asinis sakrājas). Nav jāpārdzīvo: holesterīns ar laiku izkusīs, un vēnas normalizēsies. Vēnu varikozā paplašinājuma gadījumā paasinājuma reakciju nav. Procedūras ir jāturpina – jo ilgāk, jo labāk. Ar pēdām jānostājas uz paklājiņa. Austrumu medicīna lielu uzmanību velta  kāju pēdām, jo tajās ir daudz aktīvu punktu. Nevis vienkārši stāvot uz paklāja, bet mainot slodzi uz kājām, sanāks pēdu masāža. Kompleksā ar sildīšanu tas ir ļoti efektīvi.

Sēžot uz paklājiņa tiek mazinātas sāpes sēžas nerva apvidū, iegurņa locītavu iekaisumi, sieviešu dzimumorgānu iekaisumi, hemoroīdi, fistula.

Turmalīna paklājiņa galvenās indikācijas:

 • sildīšanai iekaisuma procesu gadījumā,
 • vietējai anestēzijai traumu un iekaisumu gadījumā;
 • traheobronhīti, bronhīti, pneimoniju sekas un laringīti,
 • dažādas lokalizācijas atrīti un artrozes,
 • jebkuru mugurkaula daļu osteohondrozes, kā arī radikulīti, išialģijas lumbago, išiasi utt.
 • diabētiskās angiopātijas,
 • trofiskie traucējumi, kurus izraisījusi asinsrites mazspēja,
 • audu un orgānu asinsapgādes uzlabošanai,
 • mīksto audu un iekšējo orgānu traumu sekas,
 • stāvoklis pēc ilgstošas imobilizācijas, rehabilitācija pēc lūzumiem, operācijām, traumām,
 • apsaldējumi,
 • žultsvadu diskinēzijas, gastrīti, gastroduodenīti,
 • spastiskie stāvokļi, paaugstināts un pazemināts arteriālais spiediens,
 • rehabilitācija pēc asinsvadu un ekstremitāšu nervu bojājumiem, daudzu slimību neiroloģiskās izpausmes.

Ja skolēni, studenti, pildot mājas uzdevumus, sēž uz paklājiņa, viņiem uzlabojas atmiņa, uzmanības koncentrācija. Taču ir labāk jāsilda muguras apvidū (paklājiņš jāpieslien krēsla atzveltnei). Tāpat paklājiņš jālieto strādājot ar datoru.

Visefektīvākā temperatūra lietojot turmalīna paklājiņu ir 55-600C. Taču pie šādas temperatūras to nedrīkst likt uz kaila ķermeņa, jo var rasties apdegums. Jāuizvelk plānas drēbes.

Kontrindikāciju paklājiņa lietošanai nav.