Latviski По-руссски

Turmalīns

Kāds ir turmalīna produkcijas izmantošanas efekts? Izmantojot produkciju, kas veidota atbilstoši 21.gadsimta nanotehnoloģijām, ar turmalīna daļiņām, tiek atmodinātas cilvēka organisma šūnas, kas nonākušas miega stāvoklī un nereaģē uz impulsiem.Turmalīna produkcija izdala infrasarkanos garviļņu starus, kas iekļūst cilvēka organismā 40-50 mm dziļumā. Tiem ir profilaktiskā iedarbība un tie veicina asinsriti.

 

Turmalīni ir minerālu apakšgrupa no boru saturošo alumosilikātu grupas. Akmens nosaukums turmalīns ir cēlies no singāļu valodas vārda  „Turmali”, kas nozīmē – daudzkrāsains maģisks akmens. Senie cilvēki aprakstīja tā spēju piesaistīt putekļus. Tas liecina, ka turmalīna pjezoelektrsikās īpašības interesējušas cilvēkus jau izsenis. 

 

Turmalīnu ķīmiskais sastāvs​:

  • sarežģīts boru saturošs alumīnija, magnija un dzelzs silikāts,
  • silīcija oksīds, magnija un bora oksīdi, alumīnijs, dzelzs, kālija un nātrijs, silikāti,
  • kristāliska viela: kristāla veids -  izliekta trīsšķautņu prizma. Dažiem turmalīna kristāliem ir vairākas zonas, kas iekrāsotas dažādās krāsās; tādus kristālus dēvē par „polihromiem”.

Dabā sastopams zaļas un aveņu krāsas turmalīns, retāk dzeltens un zils. Visaugstāk tiek vērtēti caurspīdīgi zaļas, zilas un aveņu krāsas, kā arī polihromi zaļi sarkani paveidi.

Šī akmens noslēpumainās īpašības atklāja zinātnieki Pjērs un Marija Kirī 1880.gadā. Pateicoties turmalīna kristāliem, turmalīna pozitīvo jonu pols patvaļīgi mainās uz negatīviem joniem. Uz tā rēķina veidojas pastāvīgs elektriskais lādiņš 0,06 mA. Mūsu ķermenī ir tāds pats elektriskā lādiņa daudzums. Negatīvie joni darbojas mūžīgi, pozitīvi ietekmējot cilvēka organismu, stiprinot imunitāti, atjaunojot nervu sistēmas darbību. Turmalīna akmens izstaro arī infrasarkanos starus, kas izdala enerģiju, no kuras sasilst ķermenis. Aktivizējas ūdens molekulas, uzlabojas asinsrite. Negatīvo jonu un infrasarkano staru efekts noved pie tā, ka organisms kļūst stiprāks. Kāda tad ir negatīvo jonu īpašība? Negatīvie joni uzlabo asinsriti, attīra asinsvadus. Ja organismā prevalē pozitīvie joni, asins sabiezē. Pateicoties negatīvo jonu iedarbībai aktivizējas sirdsdarbība, paplašinās asinsvadi. Turpretim, ja prevalē pozitīvie joni, asinsvadi sašaurinās. Ja ir pietiekams negatīvo jonu daudzums, asinīs atjaunojas kalcija daudzums, kauli kļūst stiprāki. Uzlabojas cilvēka psihiskais stāvoklis, normalizējas miegs, joni nomierina sāpes, normalizējas asinsspiediens.

 

Noteiktā spiedienā turmalīns veido elektrisko lādiņu. Sakarā ar to šis akmens ieguva otru nosaukumu – elektriskais minerāls. Pēdējā laikā šis akmens ir uzmanības centrā un tiek uzskatīts par ārstniecības līdzekli. 

Turmalīnu izpētes gaitā tika noskaidrots, ka to ķīmiskais sastāvs ir ārkārtīgi sarežģīts un tajā ietilpst daudz dažādu elementu.

Turklāt variācijas katjonu (Fe, Mg, Li, Ca, Ma, Cr, Al u.c.) saturā un attiecībās ir tik ļoti atšķirīgas, ka ir lietderīgi uzskatīt turmalīnus nevis par vienu minerāli, bet gan par veselu grupu, kuras iekšienē veidojas atsevišķi patstāvīgi minerālu veidi.

Šis minerāls ir nekaitīgs un tam piemīt unikālas īpašības, ko izmanto medicīnā. Turmalīna pielietošana tehnikā balstīta uz tā kristālu spēju elektrizēties berzes, spiediena un sildīšanas ietekmē.

Lai arī cik ļoti būtu sasmalcināts turmalīns, līdz pat nanodaļiņām, katra no tām izdala jonu un infrasarkano staru. Pielietojot mūsdienīgas nanotehnoloģijas, turmalīns tika iekļauts diegos. Katra šķiedra satur vairākus tūkstošus daļiņu. Caur šīm šķiedrām tiek izstaroti negatīvie joni. Šī turmalīna īpašība tika ņemta par pamatu turmalīna produkcijas izgatavošanai. 1986.gadā japāņu zinātniski pētnieciskie darbinieki pamanīja: jo vairāk sasmalcināts turmalīns, jo vairāk izdalās enerģijas. Viņi izgatavoja šķiedras no sasmalcinātiem akmens kristāliem un dabīgām šķiedrām un pielietoja to atveseļošanās jomā.

Patlaban tiek pielietota „šķidrā” turmalīna tehnoloģija. Saistot ļoti smalku turmalīna pulveri ar dabīgām šķiedrām, iegūst turmalīna šķiedras, kurām piemīt stabils un unikāls cilvēka organisma atveseļošanās efekts.

Pētījumi liecina, ka turmalīns ir vienīgais kristāls starp visiem uz zemes esošajiem minerāliem, kuram ir elektriskais lauks. Neprasot nekādus papildus pūliņus un cilvēku palīdzību, pēc saules enerģijas absorbēšanas uz turmalīna virsmas veidojas elektriskais lādiņš.

Negatīvie joni, mikrostrāva un infrasarkanie stari, ko izdala turmalīns, ir visnotaļ noderīgi cilvēka veselības un viņa apkārtējās vides uzlabošanai. Lietojot turmalīna izstrādājumus, mikrostrāva, kas plūst pa tā virsmu, veido un līdzsvaro organisma  biostrāvas. Infrasarkanie stari aplīdz paplašināt kapilārus, stimulē asinsriti, aktivizē šūnas, paātrina vielu maiņas procesu un palielina organisma pretestību, stabilizē nervu sistēmas darbību un normalizē spiedienu.

Turmalīna izdalītie negatīvie joni ātri uzlabo gaisa kvalitāti, stimulē vielu šūnu maiņu, palielina šūnu dzīvotspēju, nomierina nervus, novērš nogurumu, uzlabo ēstgribu. Turklāt negatīvajiem joniem piemīt sterilizācijas, dezinfekcijas un gaisa attīrīšanas efekts.

Vienlaicīgi Turmalīns aizsargā cilvēku pret elektromagnētiskā starojuma kaitīgās iedarbības un heopatogēno zonu iedarbības. Tādēļ turmalīnu saturošie izstrādājumi spēj ievērojami uzlabot cilvēka veselības stāvokli šūnu, molekulārajā līmenī un nostiprināt imūnās sistēmas funkcijas.

Līdz ar to turmalīns ir rets dabas dāvāts atveseļošanās resurss.

Patlaban ir atklāts un apstiprināts, ka atveseļojošiem turmalīna izstrādājumiem parasti piemīt šādi seši efekti:

Cilvēka organisma biostrāvas līdzsvarošana

Pateicoties tam, ka uz turmalīna virsmas visu laiku cirkulē 0.06ma mikrostrāva, kas atbilst organisma biostrāvai, tā jebkurā laikā var to papildināt un padarīt atbilstošu normai, novēršot patoloģisko potenciālu, tam ir organisma atveseļošanas loma;

Infrasarkano staru izdalīšana

Infrasarkanie stari, kurus izstaro TOURMALINE, izraisa rezonanses efektu organisma audu un šķidrumu molekulās. Līdz ar to paplašinās kapilāri un palielinās asins plūšanas ātrums, palielinot skābekļa, aktivētā proteīna un citu makromolekulāro matēriju saturu organismā, tādējādi veicinot audu atjaunošanās un reģenerācijas spēju un stiprinot organisma imunitāti;

Negatīvo jonu izdalīšanās

Turmalīna izdalītie negatīvie joni ātri uzlabo gaisa kvalitāti, stimulē šūnu vielu maiņu, palielina šūnu dzīvesspēku, nomierina nervus, novērš nogurumu, palielina ēstgribu u.c. Turklāt medicīna atzīst, ka negatīvajiem joniem piemīt sterilizācijas, dezinfekcijas un gaisa attīrīšanas efekts;

Šūnu aktivēšana ar dabīgo enerģētisko lauku

Turmalīna kristālus dēvē par dabīgu saules bateriju. Tie spēj absorbēt un uzkrāt saules enerģiju, pārvēršot to elektroenerģijā  (biostrāvā) un siltuma enerģijā (infrasarkanie stari) ar to turpmāko izdalīšanos  un mūžīga turmalīna enerģētiskā lauka veidošanos, no kura tiek nepārtraukti raidīta enerģija organisma šūnām;

Efektīva aizsardzība no kaitīgas radiācijas

Turmalīna izstrādājumi spēj efektīvi aizsargāt organismu pret tādu kaitīgo starojumu kā elektromagnētiskie viļņi, pulsa viļņi u.c.;

Liela mikroelementu daudzuma saturs un organisma fizioloģisko funkciju regulēšana

Krāsains turmalīns satur daudz dažādu mikroelementu, kas ir noderīgi cilvēka organismam, regulē vielu maiņu un uztur normā organisma barošanas balansu un fizioloģiskās funkcijas.